Przenośniki Taśmowe

Przenośniki taśmowe przeznaczone są do transportu wszelkiego rodzaju materiałów sypkich (także zawilgoconych nie powodujących trwałego przylegania do taśmy i elementów konstrukcji przenośnika) i elementów o niewielkich gabarytach.
Przenośniki te znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest szybkie i precyzyjne przetransportowanie materiału.
Rodzaj taśmy w przenośnikach dobierany jest w zależności od transportowanego produktu. Przenośniki te przygotowane są do ustawienia na podporach stałych, które maja bezstopniowa regulacje wysokości i są mocowane do konstrukcji przenośnika. Przenośniki tego typu stosowane są najczęściej w przemyśle lekkim przy transporcie przedmiotów o wadze do 200kg. Oferta zawiera różne konfiguracje przeniesienia napędu, prowadnic bocznych i zastosowanej taśmy.

Głównym elementem transportującym jest taśma, która dobieramy w zależności od aplikacji. Taśma przemieszcza się po blacie wykonanym z blachy. Końce przenośnika stanowią wałki napędowy gumowany i bierny, z możliwością regulacji naciągu taśmy. Napęd realizowany za pomocą motoreduktora lub elektrobębna (konstrukcja bardziej kompaktowa). Podobnie jak w przypadku przenośników rolkowych moc ustala się na podstawie obciążenia i wymiarów przenośnika. Prędkość liniowa taśmy stała lub z możliwością regulacji w zakresie pracy falownika. Przenośnik wykonany jest ze stali kwasoodpornej.

Przenośniki wyposażone są w bandy wraz z regulowanymi trzymaczami, których zadaniem jest prowadzenie taśm na przenośniku oraz zapobieganie ich wypadaniu.